Doku seviyesi implantı tekrar ziyaret edildi twinKon®

“ 10 yılı aşkın bir süre önce twinKon ® ‘u tasarlarken amacımız, Yves Douillard ile birlikte, klinik başarı faktörleri hakkındaki düşüncelerimizle tutarlı yeni bir implant tasarımı yoluyla yenilikçi ve etkili bir çözüm sunmak ve peri-implantın güçlendirilmesine odaklanmaktı. kemik-mukoza topluluğu. Doğal dişteki gibi konjonktival bir bağlantı olmadan, doğayı taklit edecek bir alternatif bulmamız ve bu arayüzün fonksiyonel, estetik, tekrarlanabilir ve uzun ömürlü implantolojiyle uyumlu geometrisine bağlı yeni bir ekosistem yaratmamız gerekiyordu. Binlerce twinKons® ileŞu ana kadar sunduğumuz çözümün, peri-implant biyolojik alan ve zaman içinde sağlığının korunması konusuna duyarlı uygulayıcılara hitap edeceğine inanıyoruz.

Dr Jean-François Borel, Dr Philippe Duchatelard.

Özellikler

twinKon ® implantı , peri-implant mukoza ile temas halinde olan ve ilk iyileşme aşamasında çevresinde mukozal bir contanın oluştuğu içbükey bir boyun ile donatılmıştır.

TwinKon ®’un ​​dış profili silindirik -koniktir ve implantın birincil stabilitesinin vidalama yoluyla elde edilmesini sağlayan çift aşamalı diş ile donatılmıştır. SA² yüzey kalitesi kumlama ve ardından aşındırma yoluyla elde edilir.

İçbükey boynun üzerinde yer alan dış koni tipi bağlantısı, mukozal contanın üzerinde protez manipülasyonlarını kolaylaştırır.

Üç implant çapı (Ø3,5 / Ø4 / Ø4,5 mm), ofisteki stoğu ve protez laboratuvarı ile iletişimi kolaylaştıran ortak bağlantıdan yararlanır.

twinKon ® implantı bir veya iki cerrahi aşamada kullanılabilir.

İmplant felsefesine sadık kalabilmek için protez serisi, diğer şeylerin yanı sıra hem standart dayanaklar hem de profilli dayanaklar sunmaktadır . Bunlar 5 tipik profile göre tasarlandı: merkezi kesici diş, yan kesici diş, küçük azı dişi, azı dişi ve büyük azı dişi.

Benzer bir makaleyi keşfedin: twinKon®, Doku Düzeyinde İmplantolojiye yeniden bakış

DÖKÜMANTASYON

In-Kone ® ST Platformu

In-Kone ® WD Platformu

In-Kone ® NR Platformu

TwinKon® 4